Aktuality

Chystáme se na hory

přidáno: 8. 2. 2019 22:54, autor: Bohumila Faltisová

Tak jako každý rok se i letos vydáme společně na týden do hor. Jedeme ve velkém počtu, celé rodiny, a jelikož jsme byli loni spokojeni, jedeme opět na chatu Hájenka na Rezku u Rokytnice nad Jizerou. Děti čekají nejen lyže, snowboardy, běžky a boby, ale také bazén a stavění iglů, lopaty jsou již nachystány :)

Adventní slavnost je tu - 2. prosince

přidáno: 28. 11. 2018 1:39, autor: Bohumila Faltisová

Všechny příznivce, příbuzné, kamarády, ale i sousedy z Hanspaulky zveme na již tradiční Adventní slavnost. Konat se bude v neděli 2. prosince od 14 hodin u srubu v Soborské ulici. Budete si s námi moci zazpívat koledy, nakoupit výrobky z chráněné dílny, ale i výrobky našich Zeměkvítků, dát si chléb se škvarky a jiné dobroty, zahřát se svařákem, zúčastnit se běhu do Andělských schodů, vydražit nějakou kuriozitu a mnoho jiného. Určitě si s námi přijďte užít a prožít první adventní neděli.

Máme napečeno, může přijít sníh

přidáno: 12. 11. 2018 21:03, autor: Bohumila Faltisová

V souvislosti s legendou o sv. Martinovi každoročně pečeme perníkové koně, o které se dělíme se seniory z Domova pro seniory Elišky Purkyňové. Nicméně jeden koník je i pro každého z nás, ovšem sníst si ho můžeme, až když napadne první sníh. Koně jsou upečeny, nazdobeny, teď jen ten sníh :)

Open day v pondělí 12.11.

přidáno: 4. 11. 2018 9:27, autor: Bohumila Faltisová

Všechny zájemce zveme 12.11. na OPEN DAY, který se bude konat u nás u srubu v Soborské. V případě zájmu prosím kontaktujte  Míšu Zdvihalovou tel. č. 602686337.

Les ve škole

přidáno: 26. 10. 2018 8:34, autor: Bohumila Faltisová

Naše škola se zapojila do mezinárodního projektu Les ve škole, který zajišťuje vzdělávací centrum Tereza. 

Na začátku jsme dostali do třídy dopis od domácích skřítků, kteří se pomocí kouzelného atlasu ocitli v lese. Žádali nás, abychom jim pomohli. Měli jsme za úkol zjistit toho o lese co nejvíc.

Každé dítě se stalo odborníkem na jedno zvíře či rostlinu a o ní zjišťovalo, kde bydlí, čím se živí, kdo ho ohrožuje. Přemýšleli jsme i o tom, jak jsou živočichové propojení a jak funguje ekosystém les.

Vyvrcholením byla lesní výprava, kde jsme hledali pobytová znamení zvířat. Díky naší pomoci se lesní skřítci dostali zpět domů a my jsme od nich vysloužili  krabici dobrot. Informace o průběhu projektu jsme poslali centru Tereza a doufáme v obdržení certifikátu Lesní třída:o).

Letní jarmark - úterý 26.6.

přidáno: 30. 5. 2018 8:06, autor: Bohumila Faltisová

Všechny babičky, dědečky, příbuzné, známé i neznámé zveme na tradiční SLAVNOST, která se bude tentokrát konat v úterý 26.6. cca od 14.30 u srubu v ul. Soborská, kde sídlíme. K vidění bude něco málo divadla, básní, k poslechu hudba, ke koupi výrobky našich Zeměkvítků. Určitě nezmeškejte, neb další letní slavnost bude až za rok :)

Vandr 2018

přidáno: 13. 5. 2018 9:40, autor: Bohumila Faltisová

Pánská jízda s dětmi, maminkám vstup zakázán. Již druhý ročník námi všemi opěvované a milované akce, letos v Jizerských horách. V pátek přechod jedné z nejzachovalejších částí Jizerských hor, hřebenovka až po Bílou Kuchyni, sestup do Hejnic. V sobotu cesta Hejnice - Nové Město pod Smrkem, kdo chtěl s výstupem na Smrk - nejvyšší horu v české části Jizerských hor. V neděli využití sítě singltracků v okolí Nového Města pod Smrkem. To vše s bagáží na zádech, s koupáním v rybníku atd....

Velikonoce našich prababiček

přidáno: 4. 4. 2018 1:25, autor: Bohumila Faltisová

27. dubna jsem se vydali do Muzea hlavního města Prahy na workshop Velikonoce našich prababiček. V muzeu na nás čekaly dvě milé průvodkyně, které měli připraveno povídání, tvoření, ale hlavně množství her, které hráli naši pradědečci a prababičky o Velikonocích. Dětem se nejvíc líbila hra Z vody, do vody a Na vodníka. Hry se nám tak zalíbily, že je hrajeme i u srubu.

Morana

přidáno: 16. 3. 2018 4:26, autor: Bohumila Faltisová   [ aktualizováno 17. 3. 2018 11:20 ]

Vynesli jsem za přispění rodičů a sourozenců babici Zimici. Nejprve jsme si společně zapěli, zahráli hry a zatančili, a pak už jsme se vydali s naší krásnou babicí krasavicí dolů do Šáreckého údolí, kde jsme se s ní obřadně rozloučili a s pomocí dvou živlů (ohně a vody) jsem ji poslali po vodě do moře. Na závěr jsme se občerstvili lehkých postním jídlem před výstupem zpět ke srubu. Zimice je pryč, tak snad už to jaro brzy přijde!

Pozorování zimujících ptáků

přidáno: 7. 2. 2018 9:37, autor: Bohumila Faltisová

V úterý 30. ledna jsme se vydali k ZOO, odtud pak podél Vltavy, cestou jsme pomocí dalekohledů pozorovali zimující ptáky - kormorány, volavky, kachny, racky a jiné, hráli různé hry a užívali si zimního sluníčka. To vše spolu s Terezou z ekocentra Koniklec.

1-10 of 75