Aktuality

Srub

přidáno: 1. 10. 2019 2:03, autor: Komunitní škola Zeměkvítek

Milí příznivci Zeměkvítku,

s velkou lítostí dáváme na vědomí, že náš milovaný skautský srub na Hanspaulce vzal za své při požáru dne 15.9. Dnes jsme již přestěhovaní do náhradních prostor na Výletné v Letenských sadech, které nám umožňují pokračovat v provozu za podobných podmínek, tedy zejména trávit spolu maximálně času venku a přitom v komfortním prostředím pro vzdělávací program. Napínáme všechny síly, abychom byla klubovna na Hanspaulce na jaře obnovena.

Děkujeme za všechny projevy podpory. 

Závěrečná slavnost 27. 6. 2019 s tradičním bazárkem

přidáno: 20. 6. 2019 2:14, autor: Filip Novák

Vechny babiky, ddeky, píbuzné, známé i neznámé zveme na tradiní SLAVNOST, která se bude tentokrát konat ve tvrtek 27. 6. od 15:00 u srubu v ulici Soborská, kde sídlíme. K vidní bude vstava vtvarnch dl a projektz celého roku, k slyení nco málo básní a lidovch písní, ke koupi vrobky a pochutiny vyrobené naimi Zemkvítky. Těšíme se na Vás! 

Škola v přírodě Opárenský mlýn 27. - 31. května

přidáno: 1. 6. 2019 3:37, autor: Bohumila Faltisová

Již podruhé jsme se s dětmi vydali do skvěle zrekonstruovaného mlýna v malebném Opárenském údolí. Program školy v přírodě se celý nesl v duchu Českého Středohoří. S Markem jsme se zabývali geologií tohoto zajímavého pohoří, s malířem Jardou jsme se zamýšleli nad možnostmi, jak ho výtvarně ztvárnit, četli jsme si Pohádky Českého Středohoří, vyšlápli jsme si na zříceninu hradu Házmburk, sešli do městečka Libochovice a mnoho jiného. Inspirativní místo s osobitým duchem :)

Kutná Hora

přidáno: 16. 4. 2019 7:56, autor: Bohumila Faltisová

Cílem dalšího z našich společných víkendů, kam nás tentokrát jede opravdu velké množství (cca 50), bude Kutná Hora. Program bude pestrý, ostatně jako vždy. Navštívíme Sedlec, chrám Sv. Barbory, Dačického dům, herny GASK i Muzeum stříbra. Všichni se už móc těšíme :)




Opravené Národní muzeum

přidáno: 16. 4. 2019 7:37, autor: Bohumila Faltisová

Do opraveného Národního muzea jsme se vydali na lektorovaný program k výstavě Česko-slovenská/Slovensko-česká. Dětem se muzeum moc líbilo, zejména pantheon se sochami slavných Čechů. 
Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava mapuje všechny klíčové okamžiky bouřlivého 20. století, ale též konkrétní osudy obyčejných lidí. 1200 předmětů doplněných audiovizuálními dokumenty a interaktivními prvky návštěvníkům připomene, jak se Československu žilo, jaké hodnoty vyznávalo a čím dodnes inspiruje svět. Vedle exponátů připomínajících každodenní život je výstava plná unikátních předmětů mapujících osudové okamžiky. Poprvé v historii na ní návštěvníci mohou spatřit zcela jedinečný soubor nejvýznamnějších dokumentů našich dějin, jako jsou originály Pittsburské dohody, Mnichovské dohody, Československé ratifikace mírových dohod nebo Deklaraci Hácha – Hitler, jejímž podpisem byla ukončena existence meziválečného Československa. 
Doporučujeme!

Chystáme se na hory

přidáno: 8. 2. 2019 22:54, autor: Bohumila Faltisová

Tak jako každý rok se i letos vydáme společně na týden do hor. Jedeme ve velkém počtu, celé rodiny, a jelikož jsme byli loni spokojeni, jedeme opět na chatu Hájenka na Rezku u Rokytnice nad Jizerou. Děti čekají nejen lyže, snowboardy, běžky a boby, ale také bazén a stavění iglů, lopaty jsou již nachystány :)

Adventní slavnost je tu - 2. prosince

přidáno: 28. 11. 2018 1:39, autor: Bohumila Faltisová

Všechny příznivce, příbuzné, kamarády, ale i sousedy z Hanspaulky zveme na již tradiční Adventní slavnost. Konat se bude v neděli 2. prosince od 14 hodin u srubu v Soborské ulici. Budete si s námi moci zazpívat koledy, nakoupit výrobky z chráněné dílny, ale i výrobky našich Zeměkvítků, dát si chléb se škvarky a jiné dobroty, zahřát se svařákem, zúčastnit se běhu do Andělských schodů, vydražit nějakou kuriozitu a mnoho jiného. Určitě si s námi přijďte užít a prožít první adventní neděli.

Máme napečeno, může přijít sníh

přidáno: 12. 11. 2018 21:03, autor: Bohumila Faltisová

V souvislosti s legendou o sv. Martinovi každoročně pečeme perníkové koně, o které se dělíme se seniory z Domova pro seniory Elišky Purkyňové. Nicméně jeden koník je i pro každého z nás, ovšem sníst si ho můžeme, až když napadne první sníh. Koně jsou upečeny, nazdobeny, teď jen ten sníh :)

Open day v pondělí 12.11.

přidáno: 4. 11. 2018 9:27, autor: Bohumila Faltisová

Všechny zájemce zveme 12.11. na OPEN DAY, který se bude konat u nás u srubu v Soborské. V případě zájmu prosím kontaktujte  Míšu Zdvihalovou tel. č. 602686337.

Les ve škole

přidáno: 26. 10. 2018 8:34, autor: Bohumila Faltisová

Naše škola se zapojila do mezinárodního projektu Les ve škole, který zajišťuje vzdělávací centrum Tereza. 

Na začátku jsme dostali do třídy dopis od domácích skřítků, kteří se pomocí kouzelného atlasu ocitli v lese. Žádali nás, abychom jim pomohli. Měli jsme za úkol zjistit toho o lese co nejvíc.

Každé dítě se stalo odborníkem na jedno zvíře či rostlinu a o ní zjišťovalo, kde bydlí, čím se živí, kdo ho ohrožuje. Přemýšleli jsme i o tom, jak jsou živočichové propojení a jak funguje ekosystém les.

Vyvrcholením byla lesní výprava, kde jsme hledali pobytová znamení zvířat. Díky naší pomoci se lesní skřítci dostali zpět domů a my jsme od nich vysloužili  krabici dobrot. Informace o průběhu projektu jsme poslali centru Tereza a doufáme v obdržení certifikátu Lesní třída:o).

1-10 of 80