Aktuality

Vánoční jarmark 1.12. v 15 hodin v Domečku - pozvánka

přidáno: 27. 11. 2019 2:45, autor: Bohumila Faltisová

Jedeme dal

přidáno: 4. 11. 2019 1:23, autor: Misa Zdvihalová   [ aktualizováno 4. 11. 2019 1:28 ]

Nic nás nezastaví. Čas před stěhováním byly děti na týdenním výjezdu v Ekocentru Čabárna u Kladna. Na Výletné hledáme svůj rytmus, všechno si sedá. V říjnu pokračujeme v projektu Ahoj socho, děti byly na skvělém výtvarném a fotografickém workshopu v Černčicích, pokračovaly Čtyři živly v Rudolfinu. Taky jsme strávili parádní víkend v Krušných horách ve znamení geologie. Bydleli jsme vedle Vlčích jam, na haldách na tajných místech si každý našel svůj achat, svítilo sluníčko, bylo to prima být spolu.

Srub

přidáno: 1. 10. 2019 2:03, autor: Komunitní škola Zeměkvítek

Milí příznivci Zeměkvítku,

s velkou lítostí dáváme na vědomí, že náš milovaný skautský srub na Hanspaulce vzal za své při požáru dne 15.9. Dnes jsme již přestěhovaní do náhradních prostor na Výletné v Letenských sadech, které nám umožňují pokračovat v provozu za podobných podmínek, tedy zejména trávit spolu maximálně času venku a přitom v komfortním prostředím pro vzdělávací program. Napínáme všechny síly, abychom byla klubovna na Hanspaulce na jaře obnovena.

Děkujeme za všechny projevy podpory. 

Závěrečná slavnost 27. 6. 2019 s tradičním bazárkem

přidáno: 20. 6. 2019 2:14, autor: Filip Novák

Vechny babiky, ddeky, píbuzné, známé i neznámé zveme na tradiní SLAVNOST, která se bude tentokrát konat ve tvrtek 27. 6. od 15:00 u srubu v ulici Soborská, kde sídlíme. K vidní bude vstava vtvarnch dl a projektz celého roku, k slyení nco málo básní a lidovch písní, ke koupi vrobky a pochutiny vyrobené naimi Zemkvítky. Těšíme se na Vás! 

Škola v přírodě Opárenský mlýn 27. - 31. května

přidáno: 1. 6. 2019 3:37, autor: Bohumila Faltisová

Již podruhé jsme se s dětmi vydali do skvěle zrekonstruovaného mlýna v malebném Opárenském údolí. Program školy v přírodě se celý nesl v duchu Českého Středohoří. S Markem jsme se zabývali geologií tohoto zajímavého pohoří, s malířem Jardou jsme se zamýšleli nad možnostmi, jak ho výtvarně ztvárnit, četli jsme si Pohádky Českého Středohoří, vyšlápli jsme si na zříceninu hradu Házmburk, sešli do městečka Libochovice a mnoho jiného. Inspirativní místo s osobitým duchem :)

Kutná Hora

přidáno: 16. 4. 2019 7:56, autor: Bohumila Faltisová

Cílem dalšího z našich společných víkendů, kam nás tentokrát jede opravdu velké množství (cca 50), bude Kutná Hora. Program bude pestrý, ostatně jako vždy. Navštívíme Sedlec, chrám Sv. Barbory, Dačického dům, herny GASK i Muzeum stříbra. Všichni se už móc těšíme :)
Opravené Národní muzeum

přidáno: 16. 4. 2019 7:37, autor: Bohumila Faltisová

Do opraveného Národního muzea jsme se vydali na lektorovaný program k výstavě Česko-slovenská/Slovensko-česká. Dětem se muzeum moc líbilo, zejména pantheon se sochami slavných Čechů. 
Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava mapuje všechny klíčové okamžiky bouřlivého 20. století, ale též konkrétní osudy obyčejných lidí. 1200 předmětů doplněných audiovizuálními dokumenty a interaktivními prvky návštěvníkům připomene, jak se Československu žilo, jaké hodnoty vyznávalo a čím dodnes inspiruje svět. Vedle exponátů připomínajících každodenní život je výstava plná unikátních předmětů mapujících osudové okamžiky. Poprvé v historii na ní návštěvníci mohou spatřit zcela jedinečný soubor nejvýznamnějších dokumentů našich dějin, jako jsou originály Pittsburské dohody, Mnichovské dohody, Československé ratifikace mírových dohod nebo Deklaraci Hácha – Hitler, jejímž podpisem byla ukončena existence meziválečného Československa. 
Doporučujeme!

Chystáme se na hory

přidáno: 8. 2. 2019 22:54, autor: Bohumila Faltisová

Tak jako každý rok se i letos vydáme společně na týden do hor. Jedeme ve velkém počtu, celé rodiny, a jelikož jsme byli loni spokojeni, jedeme opět na chatu Hájenka na Rezku u Rokytnice nad Jizerou. Děti čekají nejen lyže, snowboardy, běžky a boby, ale také bazén a stavění iglů, lopaty jsou již nachystány :)

Adventní slavnost je tu - 2. prosince

přidáno: 28. 11. 2018 1:39, autor: Bohumila Faltisová

Všechny příznivce, příbuzné, kamarády, ale i sousedy z Hanspaulky zveme na již tradiční Adventní slavnost. Konat se bude v neděli 2. prosince od 14 hodin u srubu v Soborské ulici. Budete si s námi moci zazpívat koledy, nakoupit výrobky z chráněné dílny, ale i výrobky našich Zeměkvítků, dát si chléb se škvarky a jiné dobroty, zahřát se svařákem, zúčastnit se běhu do Andělských schodů, vydražit nějakou kuriozitu a mnoho jiného. Určitě si s námi přijďte užít a prožít první adventní neděli.

Máme napečeno, může přijít sníh

přidáno: 12. 11. 2018 21:03, autor: Bohumila Faltisová

V souvislosti s legendou o sv. Martinovi každoročně pečeme perníkové koně, o které se dělíme se seniory z Domova pro seniory Elišky Purkyňové. Nicméně jeden koník je i pro každého z nás, ovšem sníst si ho můžeme, až když napadne první sníh. Koně jsou upečeny, nazdobeny, teď jen ten sníh :)

1-10 of 82