Aktuality‎ > ‎

Svatováclavská a svatomichaelská slavnost 28.9.2013

přidáno: 23. 9. 2013 13:07, autor: Katerina Knappova   [ Aktualizováno 23. 9. 2013 13:16 uživatelem Michal Čumpl ]

Milí rodiče,

rádi bychom vás pozvali na svatomichaelskou a svatováclavskou slavnost – slavnost statečných rytířů, kteří při cestě na hrad využijí k boji jak svého ostrého meče, tak hbitého jazyka. Doprovázet je budou zdvořilé dvorní dámy, které pomohou rytířům zdolat nejeden nelehký úkol.

Slavnost se uskuteční dne 28. 9. 2013. Slavností završíme náladu a činnosti dětí celého měsíce září.

Sraz budeme mít ve 12:30 na/u nádraží v Bakově nad Jizerou. Odsud se vydáme malým průvodem k hradu ve Zvířeticích. Cesta je dlouhá cca 1km – část cesty městečkem, potom lesní cestou k hradu. 

Prosíme, aby měly holčičky s sebou krásné věnečky, které si ve škole udělaly spolu s korálemi z jeřabin a šípků nebo cokoliv jiného (popř. si je malinko poopravily – neboť je během příprav na slavnost ve škole již notně „opotřebovaly“), mohou přijet i slavnostně oblečené, taktéž maminky a všechny dámy, které se vypraví s sebou. Závojíčky dám holčičkám ve škole ve čtvrtek domů.

Kluci se v průběhu cesty neobejdou bez meče (vyráběli jsme ve školce, ale meče dopadly podobně jako korále dívek – proto, nechť si kluci vezmou meč svůj z domova). V případě, že by někdo neměl, ráda zapůjčím. Rytíři mohou mít pláště, štíty, přilby…, taktéž tatínkové a všichni muži, kteří se postaví zlému čarodějníkovi a zachrání zakletou princeznu Kristýnku.

Akci ukončíme na hradě mezi 16 a 17 hodinou. Jest na každém, zda zůstane a na hradě přespí. Přespání na hradě nebude nijak propojeno s odpoledním programem a je soukromou akcí těch, kteří zůstanou. Já, Honza a Matoušek Cícha plánujeme zůstat v případě příznivého počasí – k naší dobré společnosti se jistě připojí i princezna Kristýna.   

Akci považujeme za otevřenou všem našim blízkým, přátelům a spřízněným duším a její konání nebude odviset od toho, kolik dětí ze Zeměkvítku se jí zúčastní. Jen prosíme o zprávu o tom, kdo se akce zúčastní, abychom ji mohli řádně materiálně zabezpečit.

S prosbou za pěkné počasí a s pozdravem vám všem
průvodci Zeměkvítků
Comments