Co jsme zažili...


Mise Vyšehrad

přidáno: 16. 4. 2019 7:49, autor: Bohumila Faltisová

V rámci našich pátečních společných aktivit jsme se domluvili a zamluvili si program na Vyšehradě.
MISE VYŠEHRAD Interaktivní poznávací vycházka po Vyšehradě pro školní třídy. Mise Vyšehrad je výchovně-vzdělávací program určený pro 4. - 7. třídy ZŠ a primy osmiletých gymnázií. Tématem interaktivní vycházky je samotný Vyšehrad a jeho historie a místa. Program trvá 3 hodiny a skládá se z 3 základních částí: 1. Počáteční diskuse o Vyšehradu (evokace) 2. Interaktivní vycházka (2 hodiny zážitkového programu) 3. Reflexe programu (propojení zážitků s novými poznatky) Během vycházky navštíví třídy Staré purkrabství, Královskou a knížecí akropoli, kostel sv. Petra a Pavla, Vyšehradský hřbitov a Slavín a nakonec projdou podzemními kasematy až do tajemného sálu Gorlice, kde jsou umístěny originální sochy z Karlova mostu. Děti jsou provázeny průvodcem po areálu a na základě prožitých situací u jednotlivých památek se dozvědí o mytologii a historii Vyšehradu.
Akci si užili nejen děti, ale zejména maminky a babičky!

Jak se dělá balet 15.4.

přidáno: 16. 4. 2019 7:46, autor: Bohumila Faltisová

Další z řady Hurá do opery, tentokrát do světa baletu.
Jak se dělá balet: baletní rozcvička, příprava na představení, ukázky z představení v kostýmech 
Děti si vyzkoušeli rozcvičku, piruety, zvedačky, baletní špičky i kostýmy.

Muzeum Kampa - výstava Rafani 11.4.

přidáno: 16. 4. 2019 7:43, autor: Bohumila Faltisová

Muzeum Sovovy mlýny jsme si v rámci našeho letošního setkávání se s moderním uměním nemohli nechat ujít.
Rafani - O nevyvratitelnosti
Velkou silou lze vyvrátit kořen stromu, intelektuální ekvilibristikou a mocenskou převahou lze napadnout a vyvrátit jakékoli tvrzení. Existuje na tomto světě něco, co odolá, něco nevyvratitelného?
Náročná výstava, spíše pro starší skupinu, nicméně rozhled ze skleněné krychle si užili všichni.

Německá opera 1.4.

přidáno: 16. 4. 2019 7:31, autor: Bohumila Faltisová

Cyklus pořadů Národního divadla Hurá do opery pokračuje, tentokrát jsme setkali s velikány německé opery -  W. A. Mozart, Kouzelná flétna, Ch. W. Gluck, Orfeus, typické melodie propojené hranými dialogy, vyprávění o scénografii s praktickou ukázkou.

Muzeum J. A. Komenského

přidáno: 16. 4. 2019 7:28, autor: Bohumila Faltisová

Vřele doporučujeme všem návštěvu tohoto malého muzea. My jsme se vydali na program Odkaz J. A. Komenského a následně pro veliké nadšení ještě na program Ve škole české královny Marie Terezie.

Malý princ - divadlo Kampa - 11.3.

přidáno: 16. 4. 2019 7:23, autor: Bohumila Faltisová

Jeden z nejslavnějších příběhů moderní světové literatury v představení provázeném živou hudbou, jednou loutkou a spoustou fantazie. Naše oblíbené divadélko opět nezklamalo :)

Petřín, místo vycházek, rozhledu i dolování

přidáno: 3. 3. 2019 0:10, autor: Bohumila Faltisová

Ve čtvrtek 28. 2. jsme se s dětmi (starší skupinou) vydali na Petřín, na program Petřín, místo vycházek, rozhledu i dolování. Dozvěděli jsme se mnoho informací nejen o vrchu Petřín, ale i o historii staveb na něm stojících. V suterénu rozhledny jsme se poté podrobně zabývali životem v 19. století, Jubilejní zemskou výstavou v roce 1891, důvody vedoucími ke stavbě rozhledny i okolnostmi průběhu výstavby, nakonec jsme na rozhlednu vystoupali a užili si překrásný rozhled. Dole už na nás čekali naši mladší kamarádi a společně jsme se vydali do zrcadlového bludiště. Nakonec jsme využili slunečné počasí, prošli se na Hládkov a pohráli si na dětském hřišti -bohužel ještě není puštěna voda, ale děti si alespoň zmáchaly nohy v rybníku :)

Praha 1848 - 1918

přidáno: 12. 2. 2019 7:41, autor: Bohumila Faltisová

Do Muzea hlavního města Prahy jsme se vydali na výstavu Praha 1848 - 1918. Měli jsme skvělého průvodce, dozvěděli se mnoho zajímavostí o revolučním roku 1848, shlédli video ukazující, kde že se přesně bojovalo, podívali se, jak se v 19. století modernizovala Praha a přes první světovou válku postupně došli až k založení Československé republiky. Na závěr jsme si zazpívali tři hymny (hymnu Rakousko-Uherska, Československa i Česka).

Hrdličkovo muzeum podruhé

přidáno: 12. 2. 2019 7:37, autor: Bohumila Faltisová

Již podruhé jsme navštívili Hrdličkovo muzeum člověka, tentokrát program Smysly. Ověřili jsme si, že opravdu máme slepou skvrnu, vyzkoušeli čich a hlavně někteří zjistili, že rajče nemohou jíst, pouze, když ho vidí, jinak jim chutná jako dobré jablko :)

Mezi barvami

přidáno: 9. 1. 2019 3:21, autor: Bohumila Faltisová

8. 1. jsme se vydali do Valdštejnské jízdárny na výstavu František Kupka na doprovodný program Mezi barvami.
Co se stane, když se dlouho zadíváme do žluté? Vidíme všichni to samé? 
Nechali jsme se obklopit barvami, jejich tóny a účinky. Prozkoumali jsme, jak František Kupka kladl barvy na plátno. Vytvořili jsme si prostorovou instalaci z barevných folií a světel a ponořili se dovnitř jeho obrazů.
Moc děkujeme výborné lektorce Andulce.


1-10 of 106