Co jsme zažili...


Werichova vila 23.5.

přidáno: 1. 6. 2019 3:33, autor: Bohumila Faltisová

Pořad Byla jednou jedna vila, který jsme s dětmi zažili ve Werichově vile, byl skvělý. Moc děkujeme příjemné průvodkyni, která dětem ochotně odpovídala na všetečné dotazy a oceňujeme rovněž výtvarnou aktivitu, kterou byl program zakončen. Všem doporučujeme!

Televizní studio - Národní technické muzeum 21.5.

přidáno: 1. 6. 2019 3:30, autor: Bohumila Faltisová

Workshop v Národním technickém muzeu, při kterém si děti vyzkoušely nejen práci redaktora, ale rovněž osvětlovače, zvukaře aj.
 Zásluhou spolupráce s Českou televizí se do Národního technického muzea dostala funkční televizní technika a technologické stojany a nábytek, které v letech 1997 až 2011 sloužily ve studiovém komplexu SK8 objektu zpravodajství na Kavčích horách pro každodenní vysílání. V poslední době se právě odsud vysílaly sportovní pořady, například vstupy do přímých přenosů fotbalu či hokeje. Celý komplex expozice je s ohledem na svůj charakter přístupný s průvodcem, který návštěvníkům názorně ukáže, jak studiová technika funguje. Součástí expozice budou informace na panelech a infokiosku. V expozici se několikrát v týdnu konají workshopy vedené zkušenými televizními pracovníky, kteří účastníky seznámí s funkcí jednotlivých přístrojů a prací v televizním studiu. Účastníci workshopů si postupně vyzkouší role redaktora, meteorologa, kameramana či režiséra a budou mít možnost poznat, co vše práce v televizním studio obnáší a možnosti jejího technického vybavení nabízejí. Vedle jasně nasvíceného studia půjde nahlédnout do setmělé režie, kde za režijním stolem před monitorovou stěnou sedával tým lidí, jejichž úkolem bylo ze záběrů kamer ve studiu, snímaného zvuku a řady předtočených příspěvků každodenně sestavovat zpravodajské a publicistické pořady.

Palác Lobkowicz 16.5.

přidáno: 1. 6. 2019 3:28, autor: Bohumila Faltisová

Děti se prošly, každé svým tempem (s audioprůvodcem), palácem plným historickým děl, který se nejednou stal centrem zásadních historických událostí. Zejména terasa s dechberoucím výhledem se dětem velmi líbila.

Ahoj socho 14.5.

přidáno: 1. 6. 2019 3:25, autor: Bohumila Faltisová

S autorkami knihy Ahoj socho Lucií Štůlovou Vobořilovou a  Michaelou Matysovou jsme prožili dopoledne plné her, pohybových aktivit a zážitkových aktivit inspirovaných jejich skvělou knihou.

Italská opera 13.5.

přidáno: 1. 6. 2019 3:22, autor: Bohumila Faltisová

Další díl z cyklu Hurá do opery, tentokrát se jednalo o operu La Traviata a Lazebník Sevillský.

Puťák tatínků s dětmi 3.-5. května

přidáno: 15. 5. 2019 0:30, autor: Bohumila Faltisová

Již tradičně se konal puťák tatínků s dětmi, tentokrát byla cílem Šumava. Vzhledem k mrazivé předpovědi počasí (která se potvrdila) tentokrát bez stanů, pouze se spacáky. Spaní si šikovní otcové zajistili v obecním sále. Extrémní teploty dětem nevadily, možná i přidaly akci na atraktivnosti :)

Návštěva pobočky české spořitelny 2.5.

přidáno: 15. 5. 2019 0:26, autor: Bohumila Faltisová

Díky Tamarčinu tatínkovi jsme měli příležitost prohlédnout si krásnou historickou budovu České spořitelny v Rytířské ulici, shlédli jsme divadelní představení na téma finanční gramotnost, vyzkoušeli si vkládat i vybírat z bankomatu, dokonce jsme si mohli prohlédnout bezpečnostní schránky v suterénu. Moc děkujeme za organizaci.

Putování s Terezou hvězdnou oborou 30.4.

přidáno: 15. 5. 2019 0:22, autor: Bohumila Faltisová

S dětmi jsme se vypravili do obory Hvězda. Při plnění questu (ve skupinkách) jsme se řádně protáhli, zjistili mnoho zajímavostí a všichni došli do cíle. Škoda jen, že nějací vandalové poškodili schránku s razítkem, nicméně i bez závěrečné tečky byl quest skvěle připraven, tímto děkujeme :)

Židovské muzeum - program Badatel - 23.4.

přidáno: 25. 4. 2019 8:35, autor: Bohumila Faltisová

V úterý jsme navštívili Židovské muzeum, interaktivní program Badatel zaměřený na tradice a zvyky Židů. Děti ve skupinách prozkoumávaly oblasti Běh života a Židovská svatba. Program byl následován prohlídkou Staronové synagogy a Židovského hřbitova. Už bez průvodce jsme se vydali do Maiselovy synagogy. Do srubu jsem dorazili vyčerpaní, ale plni dojmů :)

Mise Vyšehrad

přidáno: 16. 4. 2019 7:49, autor: Bohumila Faltisová

V rámci našich pátečních společných aktivit jsme se domluvili a zamluvili si program na Vyšehradě.
MISE VYŠEHRAD Interaktivní poznávací vycházka po Vyšehradě pro školní třídy. Mise Vyšehrad je výchovně-vzdělávací program určený pro 4. - 7. třídy ZŠ a primy osmiletých gymnázií. Tématem interaktivní vycházky je samotný Vyšehrad a jeho historie a místa. Program trvá 3 hodiny a skládá se z 3 základních částí: 1. Počáteční diskuse o Vyšehradu (evokace) 2. Interaktivní vycházka (2 hodiny zážitkového programu) 3. Reflexe programu (propojení zážitků s novými poznatky) Během vycházky navštíví třídy Staré purkrabství, Královskou a knížecí akropoli, kostel sv. Petra a Pavla, Vyšehradský hřbitov a Slavín a nakonec projdou podzemními kasematy až do tajemného sálu Gorlice, kde jsou umístěny originální sochy z Karlova mostu. Děti jsou provázeny průvodcem po areálu a na základě prožitých situací u jednotlivých památek se dozvědí o mytologii a historii Vyšehradu.
Akci si užili nejen děti, ale zejména maminky a babičky!

1-10 of 115