Co jsme zažili...


Muzeum Bedřicha Smetany

přidáno: 5. 12. 2018 1:42, autor: Bohumila Faltisová

V úterý 4.12. jsme se se starší skupinou vydali, v návaznosti na program Hurá do opery, do Muzea Bedřicha Smetany na program Libuše. Program trval dvě a půl hodiny,  přesto se děti vydržely aktivně účastnit a akci si užily. Prostory muzea i koncepce programu byly skvělé, poloha muzea je naprosto famózní a okouzlující. Příští týden se těšíme na program v Muzeu Antonína Dvořáka se stejnou lektorkou :)

Břevnovský klášter 27.listopadu

přidáno: 28. 11. 2018 1:34, autor: Bohumila Faltisová

V úterý 27. listopadu jsme se vydali do Břevnovského kláštera. Až na zimu, která některým (zejména dospělým) byla, se návštěva vydařila. Průvodce Martin si děti získal svou bezprostředností a svým, jim blízkým, projevem. Dozvěděli jsme se historii založení kláštera, obdivovali barokní krásu kostela, prohlédli si románské podzemí, viděli jsme pramen, kde se setkal sv. Vojtěch s knížetem Boleslavem II...

Vítejte v těžkých časech 22. listopad

přidáno: 22. 11. 2018 7:57, autor: Bohumila Faltisová

Již podruhé jsme vyrazili do galerie DOX, tentokrát na program Umění v kapse, který probíhal ve výstavě Vítejte v těžkých časech. Jedná se o netradiční výstavu, do které se každý může aktivně zapojit svými svaly. Na první pohled se nabízí otázka, co dělá fitko s boxovacím ringem v galerii. Děti postupně pátraly po záměrech autorů celé výstavy a došly k tomu, že posedlost vlastní image jde ruku v ruce  s rostoucí apatií vůči "problémům velkého světa". Téma těžké, ale děti se ho zhostily výborně.

Iva Vodrážková

přidáno: 20. 11. 2018 11:14, autor: Bohumila Faltisová

V pondělí 19.11. nás navštívila Iva, výtvarnice, spisovatelka, ale i hudebnice. K nám zavítala na pozvání, coby autorka knihy Jan Wood, kterou jsem s dětmi společně četly. Povídala nám o vzniku knihy, o Ianu Woodovi, který byl předobrazem hlavního hrdiny a mnoho jiných zajímavých věcí. Moc děkujeme za příjemně strávené chvíle :)

Český lev se probouzí 15.11.

přidáno: 20. 11. 2018 11:10, autor: Bohumila Faltisová

Program Český lev se probouzí v Národním památníku na Vítkově byl určen pro 5. třídy. My jsme ho absolvovali s dětmi 2. až 5. třída a pan průvodce byl velmi překvapen, podle něj tam takovou skupinu  ještě neměl. Státní symboly mají v malíčku, o legionářích, zakladatelích našeho státu, T. G. Masarykovi a celkově historii minulého století mají vážně přehled :)

Návštěva paní doktorky Dolečkové

přidáno: 12. 11. 2018 21:08, autor: Bohumila Faltisová

V rámci našeho tématu ČLOVĚK jsme požádali paní doktorku Kristýnu Dolečkovou, zda by mohla přijít a dětem odpovědět na jejich zvídavé otázky, které vyvstaly v průběhu našeho putování lidským tělem. Povídání bylo moc příjemné. Kristýna uměla dětem srozumitelně odpovědět na jejich vynalézavé otázky a následně jim ještě pomohla se skládáním kostry a vnitřností do našeho Billyho. Tímto ještě jednou moc děkujeme za ochotu a čas, který nám věnovala!

Česká opera 22.10.

přidáno: 26. 10. 2018 8:26, autor: Bohumila Faltisová

V rámci cyklu Hurá do opery jsme se tentokrát přenesly do dějů Rusalky a Prodané nevěsty. Témy totiž bylo česká opera...

Společný víkend

přidáno: 26. 10. 2018 8:24, autor: Bohumila Faltisová

Pokračujeme v tradici společných víkendů - tentokrát jsme jeli do západních Čech - ubytovali se na zámku Nečtiny, navštívili klášter  Kladruby a Plasy, vojenský bunkr v Kladrubech, zahráli si bojovku spojenou s kvízem o vzniku republiky a mnoho dalšího. Už se těšíme na další víkendy :)

DOX - Pohádka o továrně - 18.10.

přidáno: 26. 10. 2018 8:20, autor: Bohumila Faltisová

Na naše loňské téma umělecké slohy letos navazujeme těmi modernějšími. Vstupní aktivitou byla návštěva galerie DOX - program Pohádka o továrně. 

Co se stane s věcmi, které přestaly sloužit svému účelu? A co teprve s takovou budovou? Jaké pro ni hledat uplatnění a máme ho vůbec hledat? Není jednodušší postavit novou budovu a tu starou srovnat se zemí? Pohádka o továrně vypráví příběh zchátralé holešovické továrny, která se díky úsilí několika jedinců proměnila v prostory povznášející ducha i mysl


Děti samotné se v rámci programu stanou staviteli a zachránci, zapojí svoji fantazii a během workshopu poznají, že "staré" nemusí nutně znamenat neužitečné nebo nepoužitelné. Jejich úkolem bude navíc najít poslání oné "staronové" budovy, kterou společnými silami vytvořily. Což někdy může být docela oříšek! Součástí programu je procházka tajemnými zákoutími rozlehlé budovy centra DOX, která mnohdy připomíná bludiště, a povídání o umění a ne-umění tak, jak to děti baví a jak to mají rády.

Doteky státnosti 15.10.

přidáno: 26. 10. 2018 8:17, autor: Bohumila Faltisová

 Výstavní projekt Založeno 1918 pokračuje výstavou Doteky státnosti, kterou v Jízdárně Pražského hradu připravil Vojenský historický ústav ve spolupráci s  dalšími spolupořadateli. V kontextu dalších výstav připravovaných k výročí založení našeho státu je tato zcela výjimečná, a to nejen soustředěním zcela unikátních exponátů na jedno místo, ale i svým architektonickým pojetím.
Děti byly nadšené, některé zlákaly rodiče a o víkendu navázaly výstavou Hradní stráž.

1-10 of 94