Co jsme zažili...


Praha 1848 - 1918

přidáno: 12. 2. 2019 7:41, autor: Bohumila Faltisová

Do Muzea hlavního města Prahy jsme se vydali na výstavu Praha 1848 - 1918. Měli jsme skvělého průvodce, dozvěděli se mnoho zajímavostí o revolučním roku 1848, shlédli video ukazující, kde že se přesně bojovalo, podívali se, jak se v 19. století modernizovala Praha a přes první světovou válku postupně došli až k založení Československé republiky. Na závěr jsme si zazpívali tři hymny (hymnu Rakousko-Uherska, Československa i Česka).

Hrdličkovo muzeum podruhé

přidáno: 12. 2. 2019 7:37, autor: Bohumila Faltisová

Již podruhé jsme navštívili Hrdličkovo muzeum člověka, tentokrát program Smysly. Ověřili jsme si, že opravdu máme slepou skvrnu, vyzkoušeli čich a hlavně někteří zjistili, že rajče nemohou jíst, pouze, když ho vidí, jinak jim chutná jako dobré jablko :)

Mezi barvami

přidáno: 9. 1. 2019 3:21, autor: Bohumila Faltisová

8. 1. jsme se vydali do Valdštejnské jízdárny na výstavu František Kupka na doprovodný program Mezi barvami.
Co se stane, když se dlouho zadíváme do žluté? Vidíme všichni to samé? 
Nechali jsme se obklopit barvami, jejich tóny a účinky. Prozkoumali jsme, jak František Kupka kladl barvy na plátno. Vytvořili jsme si prostorovou instalaci z barevných folií a světel a ponořili se dovnitř jeho obrazů.
Moc děkujeme výborné lektorce Andulce.


Vymazat stíny na zdi 4.1.2019

přidáno: 9. 1. 2019 3:17, autor: Bohumila Faltisová

První akcí tohoto roku byla společná návštěva výstavy Kathariny Grosse, program Vymazat stíny na zdi.

Dozvěděli jsme se, že německá umělkyně Katharina Grosse maluje monumentální obrazy a  připravila pro Národní galerii velkorozměrnou malířskou instalaci: Zázračný obraz.

Prošli jsme se nejprve společně výstavou, kde se obrazy stávají prostorem a prostor obrazem. 

Součástí programu byla nejen návštěva výstavy, čekal nás i výtvarný ateliér s lektory - práce se spreji, graffiti techniky a instalace.

Vyzkoušeli jsme si experimentování s barvou, s předměty I s rozměry i s prostorem. 

Program jsme si užili!

Muzeum A. Dvořáka

přidáno: 12. 12. 2018 7:01, autor: Bohumila Faltisová

V pondělí jsme se s dětmi vydali do krásného Michnova letohrádku (tzv. Vily Amerika), Muzea A. Dvořáka. Interaktivní program byl tentokrát zaměřen na operu Rusalku. Děti nejen poslouchaly krásnou hudbu, ale rovněž se samy proměnily ve víly a vodníky, kreslily obrázky na motivy arie Měsíčku na nebi a mnoho jiného ...

Muzeum Bedřicha Smetany

přidáno: 5. 12. 2018 1:42, autor: Bohumila Faltisová

V úterý 4.12. jsme se se starší skupinou vydali, v návaznosti na program Hurá do opery, do Muzea Bedřicha Smetany na program Libuše. Program trval dvě a půl hodiny,  přesto se děti vydržely aktivně účastnit a akci si užily. Prostory muzea i koncepce programu byly skvělé, poloha muzea je naprosto famózní a okouzlující. Příští týden se těšíme na program v Muzeu Antonína Dvořáka se stejnou lektorkou :)

Břevnovský klášter 27.listopadu

přidáno: 28. 11. 2018 1:34, autor: Bohumila Faltisová

V úterý 27. listopadu jsme se vydali do Břevnovského kláštera. Až na zimu, která některým (zejména dospělým) byla, se návštěva vydařila. Průvodce Martin si děti získal svou bezprostředností a svým, jim blízkým, projevem. Dozvěděli jsme se historii založení kláštera, obdivovali barokní krásu kostela, prohlédli si románské podzemí, viděli jsme pramen, kde se setkal sv. Vojtěch s knížetem Boleslavem II...

Vítejte v těžkých časech 22. listopad

přidáno: 22. 11. 2018 7:57, autor: Bohumila Faltisová

Již podruhé jsme vyrazili do galerie DOX, tentokrát na program Umění v kapse, který probíhal ve výstavě Vítejte v těžkých časech. Jedná se o netradiční výstavu, do které se každý může aktivně zapojit svými svaly. Na první pohled se nabízí otázka, co dělá fitko s boxovacím ringem v galerii. Děti postupně pátraly po záměrech autorů celé výstavy a došly k tomu, že posedlost vlastní image jde ruku v ruce  s rostoucí apatií vůči "problémům velkého světa". Téma těžké, ale děti se ho zhostily výborně.

Iva Vodrážková

přidáno: 20. 11. 2018 11:14, autor: Bohumila Faltisová

V pondělí 19.11. nás navštívila Iva, výtvarnice, spisovatelka, ale i hudebnice. K nám zavítala na pozvání, coby autorka knihy Jan Wood, kterou jsem s dětmi společně četly. Povídala nám o vzniku knihy, o Ianu Woodovi, který byl předobrazem hlavního hrdiny a mnoho jiných zajímavých věcí. Moc děkujeme za příjemně strávené chvíle :)

Český lev se probouzí 15.11.

přidáno: 20. 11. 2018 11:10, autor: Bohumila Faltisová

Program Český lev se probouzí v Národním památníku na Vítkově byl určen pro 5. třídy. My jsme ho absolvovali s dětmi 2. až 5. třída a pan průvodce byl velmi překvapen, podle něj tam takovou skupinu  ještě neměl. Státní symboly mají v malíčku, o legionářích, zakladatelích našeho státu, T. G. Masarykovi a celkově historii minulého století mají vážně přehled :)

1-10 of 99