Co jsme zažili...


Parukářka - 29.5.

přidáno: 30. 5. 2018 8:14, autor: Bohumila Faltisová

Další z našich výprav s ekocentrem Koniklec vedla do parku Parukářka. Tříhodinový program se věnoval významu parků, jejich obyvatelům - živočichům i rostlinám, ale i místu Parukářce, která má mimochodem zajímavou historii. Dozvěděli jsem se, proč se jmenuje Parukářka, že jsou pod ní protiatomové kryty, rozhlédli se po Praze z jiného úhlu, zahráli si hry, sklouzli se na toboganu a mnoho jiného.

Víkend na Vysočině

přidáno: 30. 5. 2018 8:02, autor: Bohumila Faltisová

Další z našich víkendových akcí směřovala na Vysočinu. V pátek jsme se sešli na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou, kde jsme měli objednanou prohlídku poutního kostela sv. Jana Nepomuckého. Odpoledne jsme si užili skvělé Muzeum nové generace. V sobotu vedly naše kroky do židovské čtvrti v Třebíči. Prohlédli jsme si i baziliku sv. Prokopa (obojí je zapsáno mezi památky UNESCO). V neděli už byl program individuální. Stihlo se opět i koupaliště, někteří si užili i pouť...

Víkend v Karlovarském kraji 20. - 22. 4.

přidáno: 30. 4. 2018 8:12, autor: Bohumila Faltisová

Celé rodiny Zeměkvítků si společně užily prodloužený víkend. Program - románský hrad v Chebu, SOOS, Maurský relikviář v Bečově nad Teplou, botanická zahrada v Bečově nad Teplou. Stihli jsme i aquapark ve Františkových Lázních.

Škola v přírodě - Říčanská hájovna

přidáno: 30. 4. 2018 7:43, autor: Bohumila Faltisová

Termín ani místo školy v přírodě jsme nemohli vybrat lépe. Počasí bylo téměř letní a hájovna uprostřed lesa kouzelná. Děti hned po probuzení vyběhly do lesa a vracely se až na svolávání ke snídani. Programy organizované muzeem v Říčanech byly skvělé - Rostliny pod mikroskopem, Výroba hmyzího domečku i návštěva Geoparku v Říčanech. Pobyt si užili nejen  Zeměkvítci,  naši kamarádi či bývalí členové Zeměkvítku, kteří se k nám připojili, ale i my průvodkyně.

Divadlo Minor - Lipany - 14. března

přidáno: 16. 3. 2018 4:39, autor: Bohumila Faltisová

Jaké sny a tužby měli lidé ve středověku a jak si představovali království nebeské? Vyprávění příběhu skutečného husity - božího bojovníka, co zažil, čemu věřil, za co bojoval, koho miloval a jak našel království nebeské v očích své milé ...

Krkonoše - Rezek

přidáno: 16. 3. 2018 4:36, autor: Bohumila Faltisová

Jako každý rok jsme prožili krásných šest dní společně na horách, a to celé rodiny, takže jsme zaplnili  téměř celou chatu. Děti nejen lyžovaly, snowboardovaly, běžkovaly, ale také si užily bazén na chatě, ping-pong a  pustily se do stavby sněžného iglu. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo a nálada byla skvělá :)

Rokoko - Palác Kinských 27.2. - pokračování našeho putování dějinami umění

přidáno: 16. 3. 2018 4:30, autor: Bohumila Faltisová   [ aktualizováno 17. 3. 2018 11:40 ]

V paláci Kinských jsme prožili krásné dopoledne s Alenkou a obrazy Norberta Grunda. Jako vždy byl program skvěle připraven, děti nejen kreslily, modelovaly a povídaly si o obrazech, ale také tančily a houpaly se na rokokové houpačce.

6. února - Divadlo v Dlouhé

přidáno: 7. 2. 2018 9:38, autor: Bohumila Faltisová

Shlédli jsme představení Jak jsem se ztratil, vřele všem doporučujeme, všichni jsme se skvěle bavili.

Koniklec - 9. ledna

přidáno: 18. 1. 2018 8:47, autor: Bohumila Faltisová   [ aktualizováno 16. 3. 2018 4:32 ]

Již poněkolikáté jsme se sešli s Terezou s ekocentra Koniklec, tentokrát bylo naše téma ekosystém rybníka. Zaměřili jsme se na živočichy i rostliny, které v rybníce i kolem rybníka žijí, zahráli si "běhací" hru na potravní pyramidu, zamýšleli se nad vývojem žab a čolků, zahráli si deskovou hru - cesta žáby do rybníka a mnoho dalšího ...

Peprná předvánoční procházka - 21.12.

přidáno: 10. 1. 2018 1:19, autor: Bohumila Faltisová   [ aktualizováno 10. 1. 2018 1:24 ]

Už téměř tradičně jsem loňský rok zakončili procházkou s panem Peprným. Tentokrát bylo téma baroko. Dostali jsem se na místa mystická a dozvěděli se věci nevídané. Procházku jsme zakončili v kostele sv. Mikuláše a následně obědem na Kampě.

1-10 of 77