24.10.2013 Živá zahrada Na Kodymce. Zazimování želvy.

přidáno: 27. 10. 2013 23:14, autor: Katerina Knappova   [ aktualizováno 20. 11. 2013 1:23 ]


Ve čtvrtek jsme se byli podívat na zazimování zahrady na Kodymce. Děti pomohly zazimovat želvy, pomazlily se s křečky, naobědvaly se s kozami a ty odvážnější se nechaly přiškrtit strašlivým škrtičem - užovkou!
Užili jsme si doslova všechno..., zlatý podzim i zimování zvířátek.
Děti daly dobrou noc želvě - vykoupali jsme jí a nanosili spoustu spadaného listí, do kterého se teď zachumlá a bude jí celou zimu dobře. 
Zjistili jsme, že želví samec se od samičky pozná jiným tvarem krunýře a delším ocáskem, želvák měl překvapivě i krunýř zdola na bříšku 
- toto zjištění nepřekvapilo zdaleka jen děti... (:-)
Všechny děti se zamilovaly do křečků a křečíků a mazlily se s nimi do té doby, dokud jejich pozornost nesvedly dvě zápasící a trkající se kozičky... 
 
      

Nakonec jsme si všichni alespoň pohladili užovku, ti odvážnější si ji dokonce nechali posadit na krk. I někteří předškoláčkové si teď dobře pamatují, že užovka je také škrtič. Ne sice takový, se kterým jsme se setkali v Knize džunglí (hroznýš Ka), ale i užovka svoji malou kořist nejprve obtočí a udusí a pak si na ní pochutná. Jedovaté hady nám paní Kodymová neukazovala, ale i tak bychom měli vědět, že jedovatým hadem, který u nás žije, je zmyje.
Královsky náš plně prožitý den završila zahradní slavnost! A díky všem, kteří jste se na ní svojí silou podíleli!
    

Comments