3.10.2013 Putování Šáreckým údolím. Pozorování podzimní krajiny. Barvy podzimního listí. Herbář listů. Stromy, jejich plody a listy.

přidáno: 19. 10. 2013 0:40, autor: Katerina Knappova   [ aktualizováno 21. 10. 2013 0:43 ]

Při čtvrteční návštěvě Šárynky nám vytanulo na mysl mnoho krásných vzpomínek. Spokojené děti ze Zeměkvítku si návštěvu Šárynky radostně užívaly. Když jsme se potom s darovanou pomůckou vydávali na cestu nahoru na Babu, odcházeli jsme stejně radostně… To proto, že víme, že cesta z Šárynky je naší velkou novou výzvou, novou životní cestou. 

Na cestě do Zeměkvítku nás překvapil skřítek Jablůňka. Nastěhoval se do našeho herbáře listů, protože listy v jeho herbáři rozfoukal vítr. Slíbili jsme mu, že rozfoukané listy pomůžeme sesbírat. Ale jak? Nevěděli jsme přece, jaké listy, z jakých stromů, měl skřítek ve svém herbáři uložené. Skřítek dal proto každému z nás kartičku s obrysem listu a plodem stromu, který hledá. Rozešli jsme se do krajiny a hledali a hledali. Známe už proto nejméně 9 stromů – kaštan, modřín, lípu, dub, javor, akát, třešeň, jasan. 

Cesta byla tentokrát hodně namáhavá. Myslela jsem, že už děti nebudou chtít nic dělat, jen kopat do míče a řádit na hřišti, ale opakbylpravdou. Některé otevřely montessori skládačku s listy a plody stromů, jiné chtěli vyplňovat pracovní listy, a tak počítaly a počítaly.

Další fotografie z akce naleznete ve FOTOGALERII.
Comments