NÁLADA MĚSÍCE


Květen

přidáno: 30. 5. 2018 8:09, autor: Bohumila Faltisová

Začátek měsíce nám utekl jako voda, neb se  sešlo hojně volných dnů. Druhá půle byla plná víkendových akcí - vandr s tatínky, víkend na Vysočině, počasí už letní a nálada téměř prázdninová...

Duben

přidáno: 4. 4. 2018 0:31, autor: Bohumila Faltisová

Začátek měsíce byl ještě chladný, ale první po-velikonoční úterý u srubu bylo nádherné. Těšíme a chystáme se na školu v přírodě, kterou strávíme v říčanské hájovně. Pokračujeme v lekcích na dopravním hřišti a chystáme se na závěrečné zkoušky, které prověří naše řidičské schopnosti - snad získáme i řidičský průkaz. Ke konci měsíce se vydáme na program Jaro v  Ďáblickém lese s naším oblíbeným ekocentrem Koniklec.

Březen

přidáno: 16. 3. 2018 4:18, autor: Bohumila Faltisová

Začátek března nás zasypal sněhem, užili jsem se nenadále koulování i bobování. V následujících dnech už na nás ale dýchlo jaro a zbytek měsíce se nese v duchu slavností - Morana, vynášení babice zimice a přípravy na velikonoce.

Únor

přidáno: 7. 2. 2018 9:45, autor: Bohumila Faltisová

Nejprve jsme se ohlédli za uplynulým pololetím, individuálně si předali ohlédnutí, a pak jsme se vydali do kavárny na horkou čokoládu :)
Únor nám přináší zejména zimní radovánky. Vydáme se na kluziště Kulaťák. Chystáme se na společný pobyt na horách (Jizerských), kam jedou celé rodiny, takže si užijeme společné lyžování, bruslení, ale i plavání. Neopomínáme ani kulturu, kromě divadla nás čeká i program NG v paláci Kinských.

Leden

přidáno: 18. 1. 2018 8:56, autor: Bohumila Faltisová

Začátek měsíce patřil ohlédnutí za vánocemi, děti do srubu donesly dárečky, které pro Zeměkvítek našly doma pod stromečkem, společně je rozbalily (většinou se jednalo o hry) a hned je vyzkoušely. Ve čtvrtek 4.1. se pak  ve spolupráci s místními koordinátory přidaly k Tříkrálové sbírce, kterou organizuje Arcidiecézní charita Praha- průvod po Hanspaulce se opět vydařil. Následovat týden, kdy jsme se ještě ponořili ve Schwarzenberském paláci do baroka, a to prostřednictvím barokních obrazů Karla Škréty a Petra Brandla. Konec měsíce se nesl více přírodovědně, vrátili jsme se k tématu ekosystém lesa a nově se zaobírali  ekosystémem rybníka.

Prosinec

přidáno: 6. 12. 2017 4:44, autor: Bohumila Faltisová

Poslední listopadový den jsme se naladili na adventní náladu v kostele svatého Šimona a Judy poslechem České mše vánoční. V sobotu jsme se všichni sešli na Vánočním jarmarku, který se velmi vydařil. Děti prodávaly své výrobky, zazpívali jsme si koledy za doprovodu akordeonů (tímto děkujeme našim muzikantům), zakoupili si čerstvé zimní vydání časopisu, který děti dvakrát ročně vydávají, zahřáli se svařákem i grogem a na závěr děti vyběhly andělské schody. Adventní čas dětem zpříjemňuje adventní kalendář, ale i příprava na návštěvu Domova seniorů. První sníh jsem oslavili tím, že jsem snědli perníkové  koně, které jsme si v listopadu upekli.

Renesance

přidáno: 20. 11. 2017 2:54, autor: Tereza Schmoranz

Děti se tento měsíc učí o renesanci - mimo jiné je čeká návštěva Muzea hudby, Valdštejnské jízdárny a s rodiči také výstavy o Rudolfu II ve Schwarzenberském paláci.

Prosinec

přidáno: 7. 1. 2017 13:54, autor: Michaela Prouzová

Otevíráme adventní kalendář a těšíme se na Vánoce. Zpíváme v domově důchodců a společně vyrábíme vánoční přání. V předvánočním týdnu stihneme bruslení, Peprnou procházku Prahou i návštěvu divadla.

Listopad

přidáno: 2. 12. 2016 14:19, autor: Michaela Prouzová

Čekáme na sv. Martina, pečeme martinské perníčky i husu, radujeme se z prvního sněhu. Připravujeme adventní jarmark.

Říjen

přidáno: 17. 10. 2016 2:55, autor: Misa Zdvihalová

Dokončujeme naši Vesmírnou odysseu a odjíždíme na podzimní výjezd do Solopysk. Připravujeme se na oslavy 28. října.

1-10 of 35