NÁLADA MĚSÍCE


Prosinec

přidáno: 5. 12. 2018 1:51, autor: Bohumila Faltisová

Prosinec jsme zahájili Adventním jarmarkem, který jsme si všichni užili i přes nepřízeň počasí. V sobotu bylo ještě krásně romanticky nasněženo, v neděli nám bohužel pršelo a romantika se změnila v mokrou břečku. Nicméně jsme zvyklí na rozmary počasí, děti si deště snad ani nevšimly, nad stánky se zbožím si daly plachty a deštníky a vesele si užívaly. Nechyběl ani zpěv koled s akordeonem (doprovází nás jeden ze Zeměkvítků), ani běh do Andělských schodů, prodej výrobků, dražba zážitků, ... 
Na srubu se nám objevil adventní kalendář s obálkami, někdy je v nich tvoření, někdy osmisměrka, někdy ...
Téměř každý den zpíváme koledy a chystáme se na předvánoční návštěvu v Domově pro seniory Elišky Purkyňové, kam pravidelně docházíme.

Listopad

přidáno: 20. 11. 2018 11:06, autor: Bohumila Faltisová   [ aktualizováno 20. 11. 2018 11:11 ]

Listopad se nese jednak v duchu přípravy na zimu , pečení svatomartinských koní, příprava na adventní slavnost, sestavování zimního čísla časopisu... ,  ale také v pokračování našeho tématu ČLOVĚK. Byli jsme s Hrdličkově muzeu člověka na programu Evoluce člověka, který byl výborný, navštívila nás paní doktorka, nacvičovali jsme první pomoc a další.

Říjen

přidáno: 24. 10. 2018 6:44, autor: Bohumila Faltisová

Na začátku října jsme jeli na školu v přírodě do krásně renovovaného Opárenského mlýna v Opárenském údolí v Českém středohoří. Pobyt neměl chybu, až na chladné počasí, které ovšem našim otužilým dětem nevadilo a nezabránilo jim plně využívat vodní hrátky, které byly k dispozici u objektu. Lesy u mlýna byly okouzlující, paní kuchařka nám skvěle a zdravě vařila, psi Kulich a Bady byli přátelští,... ostatně již máme zamluvený pobyt na jaro :)

Září

přidáno: 24. 10. 2018 6:18, autor: Bohumila Faltisová

V září jsme se nejprve pomocí našich prázdninových deníků vraceli k zážitkům z prázdnin, děti si na myšlenkových mapách shrnuly, jaké země navštívily, jaké hrady, zámky, muzea aj. viděly, jaké nové kamarády poznaly, co nového přečetly a co nového se naučily. Protože máme mnoho nových školáčků, znovu jsme si vytvořili pravidla, dohodli se na pracích, které je třeba pravidelně vykonávat a pod. Odhalili jsme nové  téma, kterému se budeme věnovat - ČLOVĚK ...

Květen

přidáno: 30. 5. 2018 8:09, autor: Bohumila Faltisová

Začátek měsíce nám utekl jako voda, neb se  sešlo hojně volných dnů. Druhá půle byla plná víkendových akcí - vandr s tatínky, víkend na Vysočině, počasí už letní a nálada téměř prázdninová...

Duben

přidáno: 4. 4. 2018 0:31, autor: Bohumila Faltisová

Začátek měsíce byl ještě chladný, ale první po-velikonoční úterý u srubu bylo nádherné. Těšíme a chystáme se na školu v přírodě, kterou strávíme v říčanské hájovně. Pokračujeme v lekcích na dopravním hřišti a chystáme se na závěrečné zkoušky, které prověří naše řidičské schopnosti - snad získáme i řidičský průkaz. Ke konci měsíce se vydáme na program Jaro v  Ďáblickém lese s naším oblíbeným ekocentrem Koniklec.

Březen

přidáno: 16. 3. 2018 4:18, autor: Bohumila Faltisová

Začátek března nás zasypal sněhem, užili jsem se nenadále koulování i bobování. V následujících dnech už na nás ale dýchlo jaro a zbytek měsíce se nese v duchu slavností - Morana, vynášení babice zimice a přípravy na velikonoce.

Únor

přidáno: 7. 2. 2018 9:45, autor: Bohumila Faltisová

Nejprve jsme se ohlédli za uplynulým pololetím, individuálně si předali ohlédnutí, a pak jsme se vydali do kavárny na horkou čokoládu :)
Únor nám přináší zejména zimní radovánky. Vydáme se na kluziště Kulaťák. Chystáme se na společný pobyt na horách (Jizerských), kam jedou celé rodiny, takže si užijeme společné lyžování, bruslení, ale i plavání. Neopomínáme ani kulturu, kromě divadla nás čeká i program NG v paláci Kinských.

Leden

přidáno: 18. 1. 2018 8:56, autor: Bohumila Faltisová

Začátek měsíce patřil ohlédnutí za vánocemi, děti do srubu donesly dárečky, které pro Zeměkvítek našly doma pod stromečkem, společně je rozbalily (většinou se jednalo o hry) a hned je vyzkoušely. Ve čtvrtek 4.1. se pak  ve spolupráci s místními koordinátory přidaly k Tříkrálové sbírce, kterou organizuje Arcidiecézní charita Praha- průvod po Hanspaulce se opět vydařil. Následovat týden, kdy jsme se ještě ponořili ve Schwarzenberském paláci do baroka, a to prostřednictvím barokních obrazů Karla Škréty a Petra Brandla. Konec měsíce se nesl více přírodovědně, vrátili jsme se k tématu ekosystém lesa a nově se zaobírali  ekosystémem rybníka.

Prosinec

přidáno: 6. 12. 2017 4:44, autor: Bohumila Faltisová

Poslední listopadový den jsme se naladili na adventní náladu v kostele svatého Šimona a Judy poslechem České mše vánoční. V sobotu jsme se všichni sešli na Vánočním jarmarku, který se velmi vydařil. Děti prodávaly své výrobky, zazpívali jsme si koledy za doprovodu akordeonů (tímto děkujeme našim muzikantům), zakoupili si čerstvé zimní vydání časopisu, který děti dvakrát ročně vydávají, zahřáli se svařákem i grogem a na závěr děti vyběhly andělské schody. Adventní čas dětem zpříjemňuje adventní kalendář, ale i příprava na návštěvu Domova seniorů. První sníh jsem oslavili tím, že jsem snědli perníkové  koně, které jsme si v listopadu upekli.

1-10 of 39